Podróżowanie w czasie ograniczeń nie musi być nudne

Podróżowanie w czasie ograniczeń nie musi być nudne

Powoli oswajamy się z życiem w czasie epidemii. Mija powoli szok, odkrywamy świat ponownie i na szczęście wygląda na to, że kierunkiem kolejnych podróży będą nie tylko zielone oazy RODos, rozległe wody Zatoki Wanny, części domowego Morza Wewnętrznego, czy też leżące po sąsiedzku Wyspy Archipelagu Las Balconas.

Ale na poważnie, bez dwóch zdań turystyka jako pierwsze zderzyła się z trwającym kryzysem i jako ostatnia się z nim pożegna (liczba zawartych umów w kwietniu 2020 była niemal o 100% mniejsza niż w analogicznym okresie w 2019, za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny). Nie zmienia to faktu, że chcemy gdzieś wyjechać, coś ciekawego zobaczyć, a przede wszystkim oderwać się od męczących wiadomości, jakimi jesteśmy bombardowani przez różnego rodzaju media. Dziś chciałbym zaproponować kierunki, które przygotowuję na najbliższe pół roku, są to miejsca o których może słyszeliśmy, pewnie przez nie przejechaliśmy, ale nie byliśmy świadomi, że warto poznać je lepiej. Tym razem nie będzie to Galapagos czy też Laos, ale region bliższe nam kulturowo i przyrodniczo.

Z przyczyn wiadomych, będą to kraje z nami sąsiadujące. Trasy, które będę proponował obejmują Kraje Nadbałtyckie, czeskie Morawy oraz Czeski Raj, panońskie niziny oraz słowackie morze gór. Znamy je bardzo dobrze,  zawsze korzystamy z miejscowych i sprawdzonych przewodników.

Pierwszą propozycją będzie wycieczka na Litwę i Łotwę połączona z poznawaniem północno-wschodnich rubieży naszego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem położonych tam parków narodowych. Rozległe kompleksy leśne, piękne jeziora, urokliwe plaże oraz miejsca pełne nostalgii z czasów wielkości Rzeczpospolitej połączone z wielokulturowością tych ziem gwarantują ciekawie spędzony czas.

W czasie tej i kolejnych podróży szczególnie zadbamy o Państwa bezpieczeństwo – nocujemy jedynie w sprawdzonych kwaterach na wsi (nasza ulubiona agroturystyka lub rodzinne pensjonaty), z dala od tłumów, ale blisko człowieka i przyrody. Grupy jak zawsze będą kameralne – zachęcamy do rezerwacji rodziny oraz grupy znajomych. Każda grupa zostanie wyposażona w zestawy słuchawkowe z jednorazowymi słuchawkami (zgodnie z naszymi zasadami możliwymi do recyklingu).

Dla osób preferujących zwiedzanie indywidualne zostanie przygotowana opcja takiego rodzaju wyjazdu z wykorzystaniem naszej aplikacji, w której umieścimy wszystkie potrzebne informacje od noclegów, przez kontakty do przewodników oraz opisy atrakcji turystycznych.

Za tydzień pojawi się kolejna propozycja, po Bawarii.

 

Szukaj wyprawy

Znajdź swoją wymarzoną wycieczkę już dziś!

Przedział cenowy 1,850.00 - 22,500.00