Powiedz jaką masz grupę krwi, a zdradzę Ci kim jesteś

Wszyscy wiemy, że warto znać swoją grupę krwi – różne sytuacje mogą w życiu nas spotkać. Ale jest kraj, w którym prawie każdy zna swoją grupę krwi. Jest to kraj, który niezmiennie nas fascynuje. Tak, to Japonia.

Kiedy w Japonii pytano mnie o grupę krwi, hm…szczerze nie byłem pewny swej odpowiedzi, a Japończycy byli niezmiernie zaskoczeni moją niewiedzę. Kierowany wrodzoną ciekawością postanowiłem zgłębić temat.

No i okazało się, że mieszkańcy Nippon przywiązują ogromną wagę do tego zagadnienia. Uważają, że każda grupa krwi odpowiada za określoną osobowość. Informacja ta ważna jest przy “randkowaniu” a potem i przy podejmowaniu poważniejszych decyzji matrymonialnych. No, ale jak napisał Stephen King “Krew do krwi ciągnie, dusza do duszy, a serce do serca”….Podobną wagę przywiązuje się to tego zagadnienia w procesie rekrutacji.

Powstała nawet książka o tytule „A, B, O, AB gata jibun no setsumeisho” („Przewodnik po grupach krwi A, B, O, AB”) napisana przez nieznanego autora, używającego pseudonimu Jamais Jamais, a która stała się bestseller w tym kraju.

Fot. Okładka książki „A, B, O, AB gata jibun no setsumeisho” („Przewodnik po grupach krwi A, B, O, AB”).

Grupa krwi A (cechy typowe dla osób mających tę grupę krwi). Grupę A wybrałem nieprzypadkowo (poniżej wyjaśnienie). 

Być może najlepszym słowem opisującym ludzi typu A jest „majime”, co oznacza, że ​​ktoś jest sumienny lub poważny. Najczęściej używany jest w pozytywnym znaczeniu, szczególnie w pracy lub na studiach. Ktoś, kto bierze sprawy na poważnie i próbuje zrobić wszystko we właściwy sposób. W tym samym duchu są również odpowiedzialni, uczciwi, dobrze zorganizowani, metodyczni i potrafią zachować spokój. Te cechy sprawiają, że są również uważani za bardzo dobrych kierowców. Z drugiej strony, są zwykle uparci, nieśmiali i potrzeba czasu, aby otworzyli się na innych, ponieważ boją się zranienia, ponieważ są bardzo wrażliwi i delikatni. Zazwyczaj nie wyrażają się zbyt często, aby uniknąć konfliktów, chociaż w Japonii jest to postrzegane jako pozytywne cechy. Chociaż nie wyrażają zbyt wiele swoich uczuć, potrafią słuchać innych i wczuwać się w ludzi

Cechy te w większości odpowiadają stereotypem na temat Japończyków. I niezależnie od tego, czy to prawda, czy też nie, faktem jest że grupa krwi A dominuje w Japonii (prawie 40% osób japońskiej populacji ma właśnie taką grupę).

A jak zapytamy o grupę krwi? Bardzo prosto: Ketsuekigata wa nan desu ka?

 

 Fot. Fuji w letniej odsłonie.

 

Szukaj wyprawy

Znajdź swoją wymarzoną wycieczkę już dziś!

Przedział cenowy 1,850.00 - 22,500.00