Początek roku Bawoła w Dolinie Piekieł

Początek roku Bawoła w Dolinie Piekieł.

2020, rok smuty podróżniczej, już z nami. Nie ukrywam, że względem obecnego roku u mam dużo więcej oczekiwań. Jednak nie ukrywam, że mimo pewnej dawki optymizmu, nie będzie łatwo i realna poprawa sytuacji będzie widoczna od maja, czerwca. Jednak kocham podróżować a przede wszystkim nieskrywaną radość dostarcza mi przybliżanie moim gościom pięknych zakątków naszej planety. Dlatego z początkiem roku wracam do jednego z moich ulubionych miejsc, czyli Japonii. Był nawet pomysł aby odwiedzić Nippon  tej zimy, ale z wiadomych względów było to niemożliwe i przesuwam wycieczkę na koniec 2020. Jednak mamy moją ulubioną Fabiolę, z którą udało mi się porozmawiać na samym początku roku. Dużo uwagi poświęciliśmy makakom japońskich, zwanych także małpami śnieżnymi. Nalezą do naczelnych, są najbardziej wysuniętym  na północ gatunkiem małp,  a w Japonii podlegają ścisłej ochronie. Znane są przede wszystkim z tego, że upodobały sobie kąpiele w gorących źródłach. Należą do jednych z najbardziej inteligentnych zwierząt, co przejawia się między innymi tym że….samce opiekują się dziećmi oraz tym, że (ponoć) lubią zabawę w śnieżki.

Sama rozmowa została przeprowadzona z zachodzącym słońcem na tle Góry Fuji, w otoczeniu Jeziora Yamanakako, jednego z pięciu jezior powulkanicznych położonych w pobliżu świętej góry Japończyków. Fabiola wspomni także o obecnej sytuacji w Japonii.

Dziś zapraszam na rozmowę z Fabiolą Tsugami-Shabą, która od ponad 20 lat mieszka w Japonii. Fabi pracuje jako przewodnik, a przede wszystkim jest częścią zespołu Premium Travel odpowiedzialnym za programy turystyczne w Azji Wschodniej.

Szukaj wyprawy

Znajdź swoją wymarzoną wycieczkę już dziś!

Przedział cenowy 1,850.00 - 22,500.00