Możesz Podróżować Lepiej

Masowa turystyka odciska na świecie niszczycielskie piętno. Jako pasjonaci podróży, nie tyko staramy się nie przykładać do tego ręki, ale aktywnie temu przeciwdziałamy. Propagujemy podróże świadome i odpowiedzialne; podróże, które nie niszczą środowiska naturalnego, podróże które wspierają lokalną ludność i podróże, które jeśli pozostawiają po sobie ślad, to tylko pozytywny.

Premium Travel

Dbamy o środowisko

Podróżujemy tak, by jak najmniej obciążać planetę, którą oferuje nam tyle piękna i wrażeń. Dlatego do minimum ograniczamy liczbę lotów i staramy się wybierać linie lotnicze, które równoważą swój ślad węglowy.

Wybierając noclegi, kierujemy się przede wszystkim Twoją wygodą, ale przykładamy też wagę do tego, by wybierać hotele, które dbają o to by nie marnować wody i minimalizować zużycie jednorazowych opakowań plastikowych.

Aby nie produkować niepotrzebnych śmieci i nie marnować papieru, zamiast wydruków, dajemy Ci dostęp od dedykowanej aplikacji podróżniczej, w której znajdziesz wszystkie informacje na temat Twojej wyprawy. Dowiedz się więcej tutaj.

Wspieramy lokalną ludność

Odpowiedzialne podróż to więcej niż dbałość o środowisko naturalne, to również troska o dobrobyt lokalnej ludności. Wspieramy ją na wiele sposobów. Po pierwsze, gdzie to tylko możliwe, nocujemy w lokalnych hotelach, a nie w dużych, międzynarodowych sieciach, aby nasze pieniądze przyczyniały się do rozwoju lokalnej gospodarki.

W tym samym celu, oraz by w pełni odkrywać miejsca docelowe naszych podróży, chętnie korzystamy z usług lokalnych przewodników, którzy często są w stanie pokazać nam dużo więcej, niż tylko atrakcje turystyczne.

Uwielbiamy też lokalną kuchnię, nie tylko dlatego, iż wiemy że stołując się w małych, lokalnych knajpkach wpieramy lokalne, rodzinne firmy, ale również dlatego, że to właśnie tam można posmakować jak naprawdę smakuje dane miejsce.

Premium Travel
Premium Travel

Nie męczymy zwierząt

Sprzeciwiamy się cierpieniu zwierząt w przemyśle, jakim jest masowa turystyka. Jak?

Nie jeździmy na słoniach i odwiedzamy te dostojne olbrzymy tylko w renomowanych sanktuariach przyrody, których właściciele mają na względzie nie tylko zysk ale też, a nawet przede wszystkim, dobro swoich podopiecznych.

Szerokim łukiem omijamy też pokazy delfinów, węży, krokodyli i wszelkie inne tandetne a przede wszystkim okrutne atrakcje turystyczne.

Świadomie wybieramy pamiątki, które kupujemy w podróży, upewniając się, że naszymi zakupami nie wspieramy nielegalnego handlu zwierzętami i produktami pochodzenia zwierzęcego.